Námětové cvičení 17. okrsku v Dřevnovicích 1. 7. 2016

Námětové cvičení Dřevnovice

V pátek 1. července 2016 v 18:30 hodin se v obcích 17. okrsku, tj. Dřevnovice, Koválovice-Osičany, Mořice, Nezamyslice a Tištín, rozezněla hasičská siréna, která ohlašovala výjezd všech jednotek okrsku. Jednalo se o dálkový rozvod vody v obci Dřevnovice, hasiči měli za úkol dopravit vodu ze studny na ulici Útěky k družstvu viz. mapka.

Jako první dorazili „domácí“ hasiči z Dřevnovic, organizovali dopravu v obci a zadávali úkoly přijíždějícím sborům. Hned vzápětí dorazil sbor hasičů z Nezamyslic, po nich sbor z Tištína a nakonec přijeli hasiči z Koválovic-Osičan.

Vše probíhalo v pořádku a podle plánu, ale hasičům z Nezamyslic se nepodařilo získat potřebný výkon a tlak do hadic z cisterny a tak měli větší přívod vody než výdej, cisterna byla plná a přetekla. Nakonec vše dopadlo dobře, vodu k proudnicím dostali.

Lucie Zelinková